Sunucu Teknik Altyapımızın tamamını yedekli, güvenilir ve hızlı internet bağlantısı ile sağlamaktayız.
TIER 3 veri merkezi standartlarına sahip Türkiye Lokasyon veri merkezinde barındırılmaktadır.

Network Altyapısı

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız yedekli ups, jeneratör ve internet altyapısına sahip, özel tahsis edilmiş kafesli alanlarda, sunucularımızın ve network donanımlarımızın tamamı üst düzey kurumsal ölçekli bileşenlerden oluşmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından yüksek internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız. Yedekli internet bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde, Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalsın diye tamamen yasal mevzuatlara uygun barındırma hizmeti sağlanmaktadır.

Veri merkezi altyapımız üzerinden ana işlerimiz olan Hosting ve Sunucu Kiralama konularında çok daha fazla etkin olabilmekte ve müşterilerimize servis kalitesi yüksek bir barındırma hizmeti sunabilmekteyiz.

Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız gerçek kurumsal sunuculardan oluşmaktadır. Fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri kurumsal ölçeklidir.

Hosting altyapılarımızın konfigürasyonu;
Intel Xeon E5 Çift İşlemci,
Kurumsal SSD Diskler,
ECC RAM'den oluşmaktadır.
7x24 kurumsal ölçekli devamlılık prensibimiz nedeniyle hiç şekilde pc tabanlı bilgisayarlar altyapılarımızda kullanılmamaktadır.

Konuk Bilişim İnternet Hizmetleri evanterinde gerçek kurumsal sunucu bulunmaktadır. Bu sunucuların büyük bir bölümü çift işlemcili ve yeni nesil sunuculardır. Bu sunucular ile Windows ve Linux tabanlı hosting hizmetlerini kesintisiz ve en yüksek performans ile verebilmekteyiz. Network güvenlik donanımı olarak %100 yedekli servis sağlayıcı ölçekli cihazlar kullanılmaktadır. Sunucularımızın ve network donanımlarımızın tümü Konuk Bilişim İnternet Hizmetlerine aittir.

Yazılım Altyapısı

Konukbilisim.com sunucuları üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullanılmasının en önemli avantajı yazılım güncellemelerinin devamlı olarak tedarik edilebilmesi ve teknik sorunlarda yazılım firmalarından alınan teknik destektir. Firmamız bu avantajları en iyi şekilde kullanmaktadır.

Firmamız aynı zamanda kendi geliştirmiş olduğu cloud provizyon altyapılarını da kullanmaktadır. Bu sayede her türlü ürünün 7x24 aktivasyonunu gerçekleştirebilmekte ve müşterilerimize en hızlı şekilde sunabilmekteyiz.